Wyjątkowe miejsce

Miejsce 1
Miejsce 2
Miejsce 3

Jest to piękny i komfortowy obiekt, położony na skraju lasu, z dala od codziennego szumu i zgiełku. W zależności od oczekiwań mamy do dyspozycji pokoje jedno- i dwuosobowe. Każdy pokój z łazienką, telefonem, TV i instalacją przyzywową. Koszt utrzymania mieszkańca jest porównywalny z kosztami utrzymania w innych domach pomocy w naszym województwie. Obiekt nie posiada barier architektonicznych, jest całkowicie dopasowany do potrzeb osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych

Miejsce 5

Dsyponuje:

  • kaplicą
  • pokojami gościnnymi (dla odwiedzających)
  • pomieszczeniami do rehabilitacji i innych zabiegów
  • pracownią terapii zajęciowej
  • przestronną jadalnią
  • podręczną kuchenką

Opieka medyczna na terenie domu jest bezpłatna, a wykwalifikowany personel świadczy usługi najwyższej jakości. Pracownicy troszczą się o to, aby spełnić indywidualne potrzeby mieszkańców uwzględniając stan zdrowia, sprawność fizyczną i intelektualną, a także prawa człowieka w tym w szczególności prawo do godnego życia, wolności, intymności i poczucia bezpieczeństwa.

Pragniemy stworzyć naszym mieszkańcom rodzinną atmosferę i warunki zbliżone do domowych, tak dalece jak to będzie możliwe.


Okolica

Miejsce 4Jednym z ważnych atutów Domu Spokojnej Starości Leśniówka jest szczególnie interesująca okolica.

Dom znajduje się w miejscowości Turza, w województwie podkarpackim, leżącym na terenie Zewnętrznych Karpat Zachodnich i Podkarpacia Północnego.

Lasy, które zajmują blisko 36% powierzchni województwa, są ostoją zwierząt (m.in. wilk, żbik, ryś, niedźwiedź, żubr), a na wysokich bieszczadzkich grzbietach widać przepiękne łąki górskie — połoniny. Region należy do najczystszych w Polsce – ochronie prawnej podlega aż 48,7% powierzchni województwa (są tu 2 parki narodowe – część Magurskiego oraz Bieszczadzki, wchodzący w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Karpaty Wschodnie, a także 9 parków krajobrazowych). Województwo podkarpackie oferuje bardzo wysokie, jedne z najlepszych w kraju, walory turystyczne i rekreacyjne – okolice Jeziora Solińskiego, a także szereg uzdrowisk: Iwonicz-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Horyniec Zdrój.

Istnieje również możliwość zwiedzania wielu zabytkowych obiektów ludowych i cerkiewnej architektury drewnianej, ponadto w odległości 35 km od „Leśniówki” znajduje się najlepiej zachowana rezydencja magnacka dawnej Rzeczypospolitej, czyli zamek-muzeum w Łańcucie, gdzie w pałacowej powozowni eksponowana jest unikatowa kolekcja karet i innych pojazdów paradnych. Turza leży w okolicy bogatej w lasy, czyste rzeki, posiada specyficzny mikroklimat szczególnie wskazany dla osób potrzebujących wypoczynku i relaksu. Te właśnie walory klimatyczne zadecydowały, że w czasie II wojny światowej wybudowano tu specjalne uzdrowisko dla rannych niemieckich żołnierzy.